Vianočná rozprávková besiedka

Vianočná besiedka sa v našej škole tento rok konala 18. decembra, ale ani pokročilý dátum nám nezabezpečil snehovú nádielku. Napriek tomu sme si na pódiu postavili snehuliaka a urobili guľovačku, sledovali príbeh stratenej rukavičky v zimnom lese plnom zvieratiek, snežili s Perinbabou… A keďže k Vianociam neodmysliteľne patria rozprávky, ocitli sa tie tradičné zimné aj v programe našej besiedky. Najprv Máša svojmu medveďovi vyrozprávala príbeh o Vianociach, Popoluška dostala od princa svoju črievičku, Gerda našla svojho Kaja…Siedmi trpaslíci so Snehulienkou nás roztancovali aj rozosmiali a v rozprávke “Soľ nad zlato” sme našli dôležitý odkaz:
…ROZPRÁVKA je ako soľ, pre ŽIVOT je POTREBNÁ …
Besiedkou  nás sprevádzala Snehulienka s Rozprávkovou babičkou, ktorá si vždy nájde čas na svoju vnučku Lucku, aby jej niečo prečítala, či porozprávala…
Záver besiedky patril hudbe a spevu – v pestrom  pásme kolied nám žiaci pútavo priblížili príbeh narodenia Ježiška.
Milí rodičia, vstupujte  spolu s deťmi do sveta rozprávok čo najčastejšie, nielen na Vianoce, objavujte spolu skryté poklady vašich sŕdc! …a nezabúdajte si občas spolu zaspievať, napríklad koledy… :-)

Comments are closed.

Galéria

OLYMPUS DIGITAL CAMERA img_2389 dsc09798 dsc09285

Počasie